CY15V108QI-20LPXI
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
CY15V108QI-20LPXI
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 8Mbit
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Series : Excelon™-LP,F-RAM™
DigiKey Programmable : Not Verified
Memory Interface : SPI
Write Cycle Time - Word, Page : -
Supplier Device Package : 8-GQFN (3.23x3.28)
Memory Type : Non-Volatile
Mfr : Infineon Technologies
Clock Frequency : 20 MHz
Voltage - Supply : 1.71V ~ 1.89V
Package / Case : 8-UQFN
Memory Organization : 1M x 8
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Technology : FRAM (Ferroelectric RAM)
Base Product Number : CY15V108
Memory Format : FRAM
Description : IC FRAM 8MBIT SPI 20MHZ 8GQFN
Contact Now
FRAM (Ferroelectric RAM) Memory IC 8Mbit SPI 20 MHz 8-GQFN (3.23x3.28)